تاریخچه آرت‌لاین

آرت لاین 6
در زندگی روزمره‌ی ما لوازم‌التحریر نقش بسزایی دارد و ممکن است هر کس با برند خاصی تعامل داشته و کار خود را پیش ببرد. در این میان بسیاری از برندها ناشناخته و بعضی از مارک‌های لوازم‌التحریر در میان مردم شناخته شده است. یکی از برندهایی که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند حتی بدون اینکه توجهی به نام تجاری آن داشته باشند، آرت‌لاین (Artline) است.
آرت لاین
آرت لاین
اما قبل از آنکه بیشتر درمورد آرت‌لاین بدانیم، اشاره‌ای به یکی از شرکت‌های بزرگ ژاپنی یعنی شرکت شاچی‌هاتا بکنیم. این سازمان ژاپنی که پیشرو در لوازم‌التحریر است، در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد و دارای برند و نام‌های تجاری مختلفی است که می‌توان به آرت‌لاین به عنوان یکی از برندهای این سازمان در زمینه لوازم‌التحریر اشاره کرد. شاچی‌هاتا با ارائه محصولات با کیفیت و استانداردهای بالا، نظر مشتریان در سراسر دنیا را به خود جلب کرده و با نگرانی‌هایی که در ارتباط با محیط زیست دارد، توانسته گواهینامهISO  را برای هر دو سیستم تضمین کیفیت و مدیریت زیست محیطی را بدست آورد.
آرت لاین 1
آرت لاین ۱
همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره شد، آرت‌لاین یک شرکت ژاپنی در زمینه لوازم‌التحریر است که نزدیک به ۵۰ سال قدمت دارد و زیرمجموعه‌ی شرکت شاچی‌هاتا، قوی‌ترین تولیدکننده جوهر در دنیا می‌باشد. آرت‌لاین که از ابتدا در زمینه لوازم‌التحریر فعالیت می‌کند، در شهر ناگایای ژاپن واقع شده‌است. آرت‌لاین که در تولید ماژیک وایت‌برد رقیبی جدی به نام اسنومن دارد؛ جدا از کیفیت و طراحی منحصر به ‌فرد، قیمت مناسب تولیدات آن باعث شده که به یکی از محبوب‌ترین برندها در این زمینه تبدیل شود. اولین ماژیک وایت‌برد که وارد ایران شد، ماژیک‌های ۷۰ و ۹۰ آرت‌لاین بود. آرت‌لاین سبد محصولات گسترده‌ای را در بردارد از جمله ماژیک وایت‌برد، مداد رنگی، ماژیک علامت‌گذاری(هایلایت)، روان‌نویس های ژلی و خطاطی، استمپ، چسب‌های ماتیکی، ماژیک تی‌شرت و ده‌ها محصول دیگر که همگی با کیفیت و استاندارد بالا عرضه می‌شود. شرکت شاچی‌هاتا در ابتدای فعالیت خود سعی براین داشت که با تولید استمپ بتواند فروش خوبی داشته‌باشد. به همین منظور استمپ‌های بدون جوهر تولید کرد، زیرا در آن زمان هر بار که از استمپ استفاده می‌شد، می‌بایست پد آن تمیز شود. این یک محصول پیشگامانه بود اما به سرعت توسط مردم پذیرفته نشد. به همین خاطر شرکت تصمیم گرفت استمپ را به عنوان هدیه به بانک‌ها، ادارات دولتی، پلیس و سایر نهادهای دولتی بدهد. استفاده آنها مهر تاییدی بر این محصول بود و توانست فروش خوبی را به همراه داشته‌باشد.
آرت لاین 2
آرت لاین ۲
در سال ۱۹۶۴ ماژیک‌های ۷۰ و ۹۰ آرت‌لاین به بازار آمد که استقبال خوبی بخصوص در ایران شد. پس از آزمون و خطا، نهایتا در سال ۱۹۶۵ استمپ‌هایی را تولید کردند که هنوز بعد از ۴۰سال فروش خوبی دارد. این استمپ‌ها از تکنولوژی pre-inked استفاده شده که نیازی به تمبر ندارد. این محصول در اندازه‌های مختلفی برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. در سال ۱۹۶۶ خودکار آرت‌لاین روانه بازار شد و دو سال پس از آن یعنی در سال ۱۹۶۸ ساچی‌هاتا در امریکا تاسیس شد. این شرکت برای کودکان ماژیکی تولید کرد که در نقاشی از آن استفاده می‌شد؛ این اتفاق در سال ۱۹۶۹ افتاد. در سال ۱۹۷۰ Xstamper در نمایشگاه اوزاکا ژاپن شرکت کرد که این استمپ در غرفه‌های مختلف قرار داده شده‌بود و بازدیدکنندگان از آن استفاده می‌کردند و مدل‌های مختلفی از ماژیک را در سال‌های ۱۹۷۲، ۱۹۷۴، ۱۹۷۸، ۱۹۸۲ و ۱۹۸۳ به بازار عرضه کرد. در سال ۱۹۸۹ شرکت شاچی‌هاتا در نمایشگاه جهانی طراحی شرکت کرد. این شرکت با شعار”طراحی برای زندگی” به عنوان یک شرکت دیده شد که خلاقیت و طراحی‌های زیبایی در محصولات این شرکت به چشم می‌خورد.
آرت لاین 3
آرت لاین ۳
در سال ۱۹۹۲ ماژیک AQUAFAST را به محصولات خود اضافه کرد. پس از آن، در سال ۹۳ کارخانه Inazawa را در ژاپن و در سال ۹۴ آرت‌لاین را در مالزی تاسیس کرد. قرارداد با اروپا، تاسیس کارخانه در هند و عرضه‌ی خودکار از جمله اتفاقاتی بود که در سال ۱۹۸۸ برای آرت‌لاین رقم خورد. در ۱۹۹۹ شرکت‌های ساچی‌هاتا‌ شوجی و ساچی‌هاتا کوگیو با هم ادغام شد و پس از آن در همان سال شرکت بین‌المللی آرت‌لاین بنا شد. در سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ از دیگر ماژیک‌های خود رونمایی کرد. سال ۲۰۰۴ سالی بود که کارخانه‌ی خود را در چین تاسیس و ماژیک‌های نشانگر خود را تولید کرد. در سال ۲۰۰۵ در زمینه‌ی تخته وایت‌برد شروع به فعالیت و در نمایشگاه‌های زیست محیطی شرکت کرد. آرت‌لاین در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸خط تولیدی از ماژیک‌های دیگر را به راه انداخت که می‌توان به ماژیک مخصوص نوشتن بر روی لباس اشاره کرد. در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ جدا از محصولات دیگر مانند خودکار، به تولید جوهر برای ماژیک وایت‌برد روی آورد.
آرت لاین 4
آرت لاین ۴
در سال ۲۰۱۲ تولیداتی از قبیل ماژیک‌های نشانگر، جوهر برای نشانگرهای سفید و دائمی را داشته‌است. اما از محصولاتی که آرت‌لاین در ۲۰۱۳ داشته می‌توان به چسب مایع، جوهر برای نشانگرهای وایت‌برد و نشانگرهای دائمی، نشانگر شیشه‌ای و نشانگر برای پارچه اشاره کرد. و نهایتا در سال ۲۰۱۴ از لاک غلط‌گیر، چسب و اتود با برند آرت‌لاین رونمایی کرد. آرت‌لاین بار دیگر با محصول Build and Write و Build and draw که با ظاهر لگو به بازار آمده، توانسته بار دیگر اسم خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. شرکت آرت‌لاین با داشتن کیفیت بالا و استانداردهای لازم، توانسته نیاز مصرف‌کنندگان را در هر گروه سنی برطرف و سهم قابل توجهی از بازار جهانی را ازآن خود کند.
آرت لاین 5
آرت لاین ۵

عضویت در خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه ایمیلی تحریر سنتر از قیمت های روز و اخبار بازار کاغذ و لوازم تحریر با خبر باشید.

به هیچ عنوان به ایمیل شما اطلاعات اسپم ارسال نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

طراحی سایت